11.sınıf fizik boşluk doldurma soruları

11.sınıf fizik dersi yazılı hazırlık kuvvet ve hareket ile elektrik ve manyetizma ünitelerinden boşluk doldurma soruları çözebilirsiniz. Sorularda bulunan boşluklara ait anahtar kelimeler testin açıklama kısmında bulunmaktadır.

Çözmek istediğiniz boşluk doldurma testi konusunu aşağıdaki linklerden seçin.

1- Vektörler testi
2- Bağıl hareket testi
3- Newton’un hareket yasaları testi
4- Bir boyutta sabit ivmeli hareket testi
5- İki boyutta atış hareketi testi
6- İş, güç ve enerji testi
7- İtme ve çizgisel momentum testi
8- Tork testi
9- Denge ve denge şartları testi
10- Kütle ve ağırlık merkezi testi
11- Basit makineler testi
12- Elektrik alan ve elektriksel potansiyel testi
12- Sığaçlar ve sığa testi
14- Manyetizma testi
15- Alternatif akım ve transformatörler testi

11.sınıf fizik dersi 1.dönem 2.yazılı sınavı klasik yazılı örnek soruları ve çözümleri

Boşluk doldurma soruları, herhangi bir konuya ait bir ifadede eksik bırakılan boşluklara uygun sözcüklerin yazılması istenen test türüdür. Öğrenci sorudaki boşluk veya boşlukları doldurarak ifadeyi tamamlar. Öğrencinin soruya ait konudaki bilgisi ölçülür. Bu sayfadaki her teste 10 soru bulunmakta ve testlerde boşluklara ait anahtar kelimeler, testin üst kısmında verilmiştir. Testi çözdükten sonra, cevapları kontrol edebilir veya tekrar testi çözebilirsiniz. Teste ait sorularda herhangi bir hata ve yanlış cevap durumunda iletişim sayasından bildirebilirsiniz.

Öğrencilerin konu tekrarı veya sınavlara hazırlıkta çözebileceği, konuları 2022-2023 Eğitim ve öğretim yılına uygun düzenlenmiş, ortaokul 6.sınıf, 7.sınıf ve 8.sınıf fen bilimleri dersi ve lise 9.sınıf, 10.sınıf, 11.sınıf, 12.sınıf ve YSK (TYT ve AYT) deneme fizik online cevaplı testlere online testler sayfasından ulaşabilirsiniz.