10.sınıf fizik doğru yanlış soruları

10.sınıf fizik dersi elektrik, mıknatıslar, basınç, kaldırma kuvveti, dalgalar ve optik ünitelerinden doğru yanlış soruları çözebilirsiniz.

Çözmek istediğiniz doğru yanlış testi konusunu aşağıdaki linklerden seçin.

1- Elektrik testi
2- Mıknatıslar testi
3- Basınç testi
4- Kaldırma kuvveti testi
5- Dalgalar testi
6- Optik testi

10.sınıf fizik ünite ve konuları

1- Elektrik ve manyetizma
Elektrik akımı, direnç, ohm kanunu, seri ve paralel balğlı devreler, üreteçler, lambalar, elektrik enerjisi ve güç, mıknatıslar, manyetik alan

2- Basınç ve kaldırma kuvveti
Katı, sıvı ve gaz basıncı ve kaldırmak kuvveti

3- Dalgalar
Dalgalar, dalga çeşitleri, yay dalgaları, su dalgalarında kırılma ve yansıma, ses ve deprem dalgaları

4- Optik
ışığın yansıması ve tümsek ve kürsel aynalar, kırılma ve ince ve kalın kenarlı mercekler, renkler

Doğru yanlış soruları, belirli bir derse ait ifadelerin, bilgi olarak doğru veya yanlış şekilde verildiği test türüdür. Bu test türünde öğrencilerden verilen ifadelerin doğru veya yanlış olup olmadığı ile ilgili cevap istenir. Öğrenci soruyu cevaplarken sadece doğru yada yanlış olmak üzere iki cevaptan birini seçer. Böylece doğru cevaplama olasılığı yüzde ellidir. Bu sayfadaki 10.sınıf fizik dersi ünitelerinden olmak üzere her teste 10 doğru yanlış sorusu bulunmaktadır. Test sorularının cevaplarını testi bitirdikten sonra sorular üzerinden kontrol edebilirsiniz. Teste ait sorularda herhangi bir hata ve yanlış cevap durumunda iletişim sayasından bildirebilirsiniz.

Öğrencilerin konu tekrarı veya sınavlara hazırlıkta çözebileceği, konuları 2022-2023 Eğitim ve öğretim yılına uygun düzenlenmiş, ortaokul 6.sınıf, 7.sınıf ve 8.sınıf fen bilimleri dersi ve lise 9.sınıf, 10.sınıf, 11.sınıf, 12.sınıf ve YSK (TYT ve AYT) deneme fizik online cevaplı testlere online testler sayfasından ulaşabilirsiniz.