10.sınıf fizik boşluk doldurma soruları ve cevapları

10.sınıf fizik dersi yazılı hazırlık elektrik, mıknatıslar, basınç, kaldırma kuvveti, dalgalar ve optik ünitelerinden boşluk doldurma soruları çözebilirsiniz. Testteki boşluklara ait anahtar kelimeler testin açıklama kısmında bulunmaktadır.

Çözmek istediğiniz boşluk doldurma testi konusunu aşağıdaki linklerden seçin.

1- Elektrik testi
2- Mıknatıslar testi
3- Basınç testi
4- Kaldırma kuvveti testi
5- Dalgalar testi
6- Optik testi

10.sınıf fizik ünite ve konuları

1- Elektrik ve manyetizma
Elektrik akımı, direnç, ohm kanunu, seri ve paralel balğlı devreler, üreteçler, lambalar, elektrik enerjisi ve güç, mıknatıslar, manyetik alan

2- Basınç ve kaldırma kuvveti
Katı, sıvı ve gaz basıncı ve kaldırmak kuvveti

3- Dalgalar
Dalgalar, dalga çeşitleri, yay dalgaları, su dalgalarında kırılma ve yansıma, ses ve deprem dalgaları

4- Optik
ışığın yansıması ve tümsek ve kürsel aynalar, kırılma ve ince ve kalın kenarlı mercekler, renkler

Boşluk doldurma soruları, herhangi bir konuya ait bir ifadede eksik bırakılan boşluklara uygun sözcüklerin yazılması istenen test türüdür. Öğrenci sorudaki boşluk veya boşlukları doldurarak ifadeyi tamamlar. Öğrencinin soruya ait konudaki bilgisi ölçülür. Bu sayfadaki her teste 10 soru bulunmakta ve testlerde boşluklara ait anahtar kelimeler, testin üst kısmında verilmiştir. Testi çözdükten sonra, cevapları kontrol edebilir veya tekrar testi çözebilirsiniz. Teste ait sorularda herhangi bir hata ve yanlış cevap durumunda iletişim sayasından bildirebilirsiniz.

Öğrencilerin konu tekrarı veya sınavlara hazırlıkta çözebileceği, konuları 2022-2023 Eğitim ve öğretim yılına uygun düzenlenmiş, ortaokul 6.sınıf, 7.sınıf ve 8.sınıf fen bilimleri dersi ve lise 9.sınıf, 10.sınıf, 11.sınıf, 12.sınıf ve YSK (TYT ve AYT) deneme fizik online cevaplı testlere online testler sayfasından ulaşabilirsiniz.